Home İlaçlamaBahçe İlaçlamasının Önemi
Bahçe İlaçlamasının Önemi

Bahçe İlaçlamasının Önemi

Bahçeler ülkemizde oldukça fazla yer kaplayan, genellikle de bitki yetiştiriciliği, çocuk oyun alanı, dinlenme alanı gibi farklı amaçlarla kullanılan bölgelerden biridir. Bu alanlarda haşere faaliyeti oldukça fazla ve yoğundur. Çünkü hemen her türden birbirini yiyen ve bir zincir oluşturan haşereler buralarda yoğun olarak bulunur ve haşereler buralarda yem açısından asla yoksunluk çekmezler.

Bahçelerde Hangi Haşereler Olabilir?

Pek çok hayvanın bulunduğu bahçelerde çok farklı türlerden haşere de bulunmaktadır. Özellikle buralarda kedi, köpek, kuş, tavuk gibi hayvanların da bulunması, bazı böcek türleri için bahçeleri daha da çekici kılmaktadır. Özellikle pire, kalorifer böcekleri, fare türleri, sinekler, arılar, kirpi, çıyan, kırkayak, güve, kurtçuk, gümüş böceği, akar, mite, tatarcık, sümüklü böcek, hamam böceği, kertenkele, tavuk biti, örümcek, kakalak gibi çok farklı türlerden böcek bulunmaktadır. Bu nedenle de bahçe ilaçlaması oldukça önemli bir konudur.

Bahçeler İlaçlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En çok dikkat edilmesi gereken husus, ilaçların dozunda ve kararında hazırlanmasıdır. Bu nedenle kaliteli ve güvenilir bir ilaçlama firmasına başvurulmalıdır. Sağlık Bakanlığından onaylı ilaçlarla hizmet veren bir firma, bahçelerin ve daha pek çok mekanın ilaçlanma işlemlerinde oldukça sağlıklı sonuçlar sunacaktır.

İlaçlar hazırlanırken bitkilere asla zarar vermemelidir. Hatta düzgün hazırlanan ilaçlar bitkileri rahatsız eden pek çok haşere türüne karşı da önlem olmaktadır.  İlaçlama yapılırken ortamda insanlar, evcil hayvanlar, askıda çamaşırlar vb. şeyler olmamalıdır. Bahçe ilaçlamasının önemi, periyodik olarak yapıldığı zaman daha da ön plana çıkmaktadır. Çünkü pek çok haşerenin evlerimize girişi ancak bahçe ve yeşil alanların ilaçlanmasıyla önlenmektedir.

Çekmeköy Böcek İlaçlama firmamızın sizlere sunduğu tüm kaliteli ve garantili hizmetlere haftanın 7 günü, günün 24 saati ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir