Home İlaçlamaBöceklerin Esiri Olmayın!
Böceklerin Esiri Olmayın!

Böceklerin Esiri Olmayın!

Ekosistemde meydana gelen bazı bozulmalar, böcek ve kemirgenler gibi zararlı canlıların da çoğalmasına neden oldu. Bu sonuç insanlar ile böcek, kemirgen ve haşerelerin aynı ortamlarda daha fazla karşılaşmalarını da yaratmıştır. Yaşadığımız alanlarda daha fazla karşılaştığımız bu zararlı canlıları böcek ilaçlama firması olarak çevrenizden uzaklaştırmaktayız. Böcek ilaçlama işleminde 20 yılı aşkın süredir verdiğimiz kaliteli hizmet sayesinde siz de kısa sürede, yaşadığınız böcek sorunlarından sonsuza dek kurtulabilirsiniz.

İlaçlama hususu hassas bir konudur. İnsanlara ciddi zararları olan böcek haşere ve kemirgen türü canlılar son derece dayanıklı ve dirençli canlılar oldukları için bireysel çabalarla gerçekleştirilen ilaçlama işlemlerine karşılık vereceklerdir. Bu canlıların direnç ve dayanıklılıklarını kırmak ve onları etkisiz hale getirmek için ilaçlama işleminin daha profesyonel, etkili ilaçlarla ve doğru tekniklerle yaptırılması gerekmektedir. Bu nedenle İstanbul genelinde olduğu gibi İzmir ve Kocaeli’nde de ilaçlama hizmeti veren firmamızla iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Bizleri arayarak yaşadığınız böcek sorununu belirterek ilaçlama hizmeti edinebilirsiniz.

İlaçlama Teknikleri Ve Özellikleri

Her bir böcek haşere ve kemirgen için ayrı ilaçlama teknikleri kullanılmaktadır.

Sıvı ilaç uygulaması: Bu ilaçlama tekniği tüm haşerelerde kullanılabilen bir tekniktir. Ulv adı verilen buharlama ve püskürtme tekniklerinin kullanılması ile gerçekleştirilir. Püskürtme tekniği pire bit sinek örümcek gibi havada hareket eden zararlı canlılarda kesin etki yaratmaktadır. Sıvı ilaçlamanın etkisini daha kalıcı göstermesi için ilaçlamanın yapıldığı alan 2 saat boyunca kapalı kalır. Ardından yarım saat havalandırıldıktan sonra tekrar kullanıma açılabilir. Bu tekniğin uygulanması sonrasında 1 hafta boyunca ıslak temizlik yapılmaması şarttır.

Jel ilaç uygulaması:  Bu yöntemde ise jel kıvamındaki böcek ilacı, şırınga aracılığı ile haşere böcek ve kemirgenlerin geçiş yollarına sürülür. Daha çok hamamböceği familyasına bağlı böcek türlerinde tercih edilir. Kokusu zararlı canlıları kendisine çeker. İlaca maruz kalan canlı yuvasına dönerek orada can verir. Oldukça etkilidir ve etkisi uzun süre kalmaktadır.

Kokusuz ilaçlama: Kokusuz ilaçlamada ise ister küçük ister büyük olsun her tür alanda rahatlıkla kullanılan, etkisi oldukça güçlü bir ilaçlamadır. Böcek ve haşereler üzerinde olduğu kadar bunlara ait olan yumurtalar da oldukça etkilidir. Bu yöntemin en önemli avantajı ise kullanıldığı alanın ilaçlama sırasında ve sonrasında da ara verilmeksizin kullanılabilmesidir. İnsanlar üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur ve bu nedenle sıklıkla tercih edilir.

Tüm bu ve diğer ilaçlama tekniklerinde uzman olan firmamızı arayarak ilaçlama işleminizi 7/24 yaptırabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir