Home İlaçlamaÇekmeköy Fare İlaçlama
Çekmeköy Fare İlaçlama

Çekmeköy Fare İlaçlama

Fare zararlısı insanların var olduğu her alanda hüküm sürmektedir. Zira, insanların geride bıraktığı artıklardan ve çöplerden beslenen fareler; günün büyük bir kısmını uyuyarak geçirmekte olup kalan vakitte beslenmek üzere insan yaşam alanlarına dahil olmaktadır. Bu zararlılarla mücadelede vakit kaybetmemek son derece önemlidir. Çünkü kısa süre içinde bir alana yerleşen ve hızla çoğalarak yayılan fareler pek çok açıdan bizleri zarara uğratmaktadır. Çekmeköy fare ilaçlama ekibi olarak bu riski ortadan kaldırmak üzere hizmet veriyoruz.

Fare İlaçlama Neden Gerekli?

Fare haşeresi, 2000’den fazla türü olan ve çoğunlukla pis alanlarda yaşayan bir canlı türüdür. Yaşadığı ve dolaştığı pis alanlardan edindiği mikrop ve haşerelerle yaşam alanlarımıza girerek hijyenik ortamları da pis hale getirir. Bu bakteriyel ortamlar; enfeksiyon, hepatit, veba, dizanteri, kolera, sıtma çok ciddi hastalıklara yol açmaktadır. Ayrıca gıdalara temas eden ve dışkı bırakan fareler gıda zehirlenmelerine de sebep olur. Güçlü dişlere sahip olan fareler; eşyaları ve gider borularını kemirerek tıbbi zararların yanında maddi kayıplara da yol açmaktadır. Bu durumla mücadele edebilmek için profesyonel ve etkili ilaçlama uygulamaları gerçekleştirilmesi bir mecburiyettir. Zira haşereler ilkel ilaçlama yöntemlerine ve standart ilaçlara karşı bağışıklık kazanmış olup durumdan etkilenmez hale gelmiştir. Bu nedenle Çekmeköy fare ilaçlama ekipleri haşereler için özel olarak geliştirilen ilaçlama yöntemleri ve özel içerikteki ilaçlarla faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Fare İlaçlama Yöntemleri

Fare haşeresi sanıldığından daha zeki bir canlıdır ve tehdit olarak algıladığı nesnelere yaklaşmaktan kaçınır. Bu nedenle kapan, yapışkanlı tuzak gibi eski usül tekniklerin işe yaramadığı vakalara çok sık rastlanır. Ayrıca yapışkanlı tuzaklar haşere için acı verici bir ölüm şeklidir. Zehirli yem uygulamalarında ise haşerenin ölüsünü bulamama ihtimali vardır ki bu da öldüğü yerde koku oluşumuna sebep olacaktır. Bu sebeple bu ilkel ve sağlıklı olmayan yöntemler yerine profesyonel yöntemler tercih edilmelidir. Fare ilaçlama uygulamasında en çok tercih edilen modern yöntemler şu şekildedir:

  • Fare İstasyonu: İçerisinde mum ilaç bulunan korunaklı kutular, farenin geçiş yolları üzerindeki kritik bölgelere bırakılır. İlacı yiyen fare su içmeye gider ve kısa süre içinde ölür. Böylece hem temiz hem de zahmetsiz bir uygulama gerçekleştirilmiş olur.
  • Sıvı İlaçlama: Tüm haşere türleri için etkili olan bu yöntem; fare zararlısı üzerinde de kesin sonuç vermektedir. Fareler için kokulu ilaçlama tekniğiyle uygulanan bu yöntem; haşere üzerinde öldürücü etkiye sahiptir ve kısa süre içinde sonuç sağlamaktadır. 

NOT: Fare sorunlarınızla ilgili bilgi almak ve ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak için Çekmeköy fare ilaçlama firması çağrı merkeziyle iletişime geçebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir