Home İlaçlamaÇıyan Nedir ?
Çıyan Nedir ?

Çıyan Nedir ?

Dünyanın her yerinde binlerce türden haşere bulunmaktadır. Bu haşereler oldukça tehlikeli olabildikleri gibi insan sağlığı üzerinde de farklı farklı hastalıklara da yol açmaktadır. Çıyanlar da sadece insan sağlığı için değil diğer haşereler için de oldukça tehlikeli olabilen bir haşere türüdür. Peki çıyan nedir ve çıyanların özellikleri nelerdir?

  • Çıyanlar ülkemizde özellikle bahçelerde bol miktarda bulunan, evlerimize de giren ve oldukça hızlı hareket eden bir böcek türüdür. Onlardan kurtulmak adına elbette ilk olarak ilaçlama işlemlerine başvurulması gereklidir ve öncelikli olarak bahçe ilaçlaması yapılmalıdır.
  • Boğumlu bir yapıya sahiptirler ve iç içe geçmiş boğumlardan oluşan vücutları ile tıpkı kırkayaklara benzemektedirler. Zaten her iki haşere de aynı familyadan gelmektedir.
  • Ayakları sarı ve soluk renklerde, oldukça keskin ve zehir doludur. Genellikle de en ufak tehlike anında dahi insanları sokabilir, fare, örümcek gibi haşereleri de felç edebilir.
  • Ev çıyanları ise daha minik olmakla birlikte oldukça da zehirlidirler. Özellikle duvarlarda, duvar diplerinde, betonların üzerinde bulunurlar ve çok hızlı bir şekilde kendi etraflarında dönerler.

Çıyanlardan kurtulmak adına yapılan her çıyan ilaçlama işlemini, alanında yetkin ve kurumsal bir ilaçlama firması yapmalıdır. Çünkü oldukça güçlü ilaçlarla çıyan ilaçlaması yapılır ve en ufak hata insan sağlığına zarar verir. Çekmeköy’de verdiğimiz hizmetler ile tüm böcek şikayetlerinizi tamamen yok eden Çekmeköy İlaçlama firmamız, haftanın 7 gününde de sizlerin 24 saat hizmetinizdedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir