Home İlaçlamaGümüş böceği ilaçlama

Gümüş böceği ilaçlama

Çekmeköy böcek ilaçlama firması olarak yıllardan beri insan sağlığı ve güvenliği adına yaşam alanlarınıza sızan her türlü haşere çeşidi gibi gümüş böceği ilaçlama uygulaması da vermekteyiz. Dişi bir gümüş böceği günde 200 adet yumurta bırakır.

Dünya üzerinde bulunan en yaygın böcek çeşitleri arasında yer alan gümüş böceği genellikle nemli, sıcak ve karanlık ortamları sever. Karton kutu, koli ve kitapların arasında saklanarak, yaşam alanlarına kolaylıkla sızabilir. Mutfaklarda, dolap içlerinde, kilerde, banyolarda ve bodrum katlarında yaşamayı tercih eder. Gümüş böceğinin insanlara doğrudan zararı olmasa da kişisel alanlara girmesiyle ortamda bulunan eşyalara büyük ölçüde zarar verebilir. Kitap, koli, duvar kağıdı, kumaş ve tahıllarla beslenen gümüş böceğinin, 300 milyon yıldır var olduğu bilinmektedir.

Gümüş böceğinin yumurtadan çıktıktan sonra yetişkin haline gelmesi ise 4 aylık bir sürede gerçekleşir. 10 ay beslenmeden yaşayan bu canlının ortalama ömrü 1 ile 3 yıl arasında değişebildiği gibi, ortam koşullarına bağlı olarak 8 yıla da çıkabilir. 10, 12 mm uzunluğunda, gümüş renginde görünen, fakat asıl rengi beyaz olan canlı birçok insanı rahatsız eden görüntüye sahiptir.

Hızlı hareket kabiliyetine sahip olduğu için kolayca insanlardan kaçabilir. Genellikle pencere ve kapı kenarlarında, parke ve duvar çatlaklarında, ortam içinde bulunan ve zamanla oluşmuş yarıklarda barınır. Yaşam alanlarınız içinde gümüş böceğine rastladığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan en kısa sürede böcek ilaçlama firmalarından gümüş böceği ilaçlama uygulaması almanız gerekir. Bu işlem sonrasında şikayetçi olunan alanda uzun süre gümüş böceğine rastlamanız olası değildir. Yaşam alanlarınızı her zaman bu canlıya karşı sterilize edebilmek için belirli periyotlar halinde gümüş böceği ilaçlama uygulaması yaptırmanız gerekir.

Çekmeköy böcek ilaçlama firması, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Bunun yanı sıra TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır.

Siz de kişisel veya toplumsal alanlarınızda gümüş böceği sorunu yaşıyorsanız, 7/24 faaliyetini sürdürmekte olan Çekmeköy böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak müşteri hizmetlerimizden gümüş böceği ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir