Home İlaçlamaKene İlaçlama
Kene İlaçlama

Kene İlaçlama

Son yıllarda birçok insanın ölümüne neden olan Kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığı, insanlara kenelerden bulaşmaktadır. Kene ilaçlama hizmeti alarak, bu hastalığa ve kenelerden bulaşan pek çok hastalığa karşı önlem alabilirsiniz. Şirketimiz bu hizmeti, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla vermektedir. Ruhsatlı ve belgeli firmamız, pek çok haşere ve parazit türünü güvenilir ilaçlama teknikleri ile kontrol altına almaktadır.

Keneler Nasıl Kontrol Altına Alınır?

Profesyonel kene ilaçlama firmaları tehlikeli parazitler üzerinde, doğru yöntemlerle kontrol işlemi gerçekleştirmektedirler. Sıvı kene ilaçları, bu parazitler üzerinde daha çok etki sağlamaktadır. İlaçlarımız, ULV cihazları ile uygulanan püskürtme tekniği ile parazitler üzerinde etki sağlamaktadır. Alanında eğitimli uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen işlemler, pek çok alanda başarılı sonuçlar sağlamaktadır. İşlemlerimizle, kenelerin yumurtlarını bıraktığı her alanda tam kontrol sağlamaktayız. Çekmeköy’de bulunan açık ve kapalı her alana hizmet sunmaktayız.

Kenelerin Bulunduğu Alanlar

Kenelerin yuva yaptığı alanlar, genellikle doğal alanlardır. Bitki örtüsünün bulunduğu her alanda, keneler de bulunabilirler. Bitkilerin ve yaprakların arasında, ormanlık alanlarda, piknik alanlarında ve çalılıkların arasına yumurtalarını bırakabilirler. Ormanlık alanlarda sıkça bulunan keneler, hayvanlara ve insanlara saldırabilirler.

Evcil hayvan beslenen evlere, keneler daha kolay girebilmektedir. Açık alanlarsa gezinen kedi ve köpeklerimizin üzerinde yapışan keneler, evcil hayvanlarımız aracılığı ile evlerimize de girebilirler. Hiçbir şey yemeden aylarca yaşayabilen bu parazitler, insanlara çeşitli hastalıklar bulaştırabilirler.

Kenelerin Bulaştırdığı Hastalıklar

  • Lyme hastalığı
  • Q ateşi
  • Akdeniz benekli ateşi hastalığı
  • Kırım Kongo kanamalı ateşi hastalığı

Kene İlaçlaması Hangi Mevsimde Yapılmaktadır?

İlaçlama personellerimiz, yılın 365 günü ve günün 24 saati kene ile mücadele etmektedir. Kenelerin üreme dönemleri mart ve eylül ayları arasındadır. Kene yumurtaları, mart ayında erişkin hale gelmektedir. Dolaysıyla kene ilaçlama hizmetleri, yaz aylarında daha sık yapılmaktadır.

Keneden kurtulmak için yılın her döneminde ekonomik uygulama yapan şirketimizden hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir