Home İlaçlamaPire Isırığı Nasıl Geçer ?
Pire Isırığı Nasıl Geçer ?

Pire Isırığı Nasıl Geçer ?

Pireler ülkemizde en sık bulunan haşerelerden biri olmakla birlikte, en çok da ilaçlama yapılması istenen bir türdür. Özellikle evcil hayvanların, hayvancılığın olduğu yerlerde ve insanların sıklıkla yaşadığı yerlerde pireler bol miktarda bulunur. Peki pirelerin özellikleri nelerdir ve pire ısırığı nasıl geçer ?

  • Çok küçük olmasına rağmen oldukça büyük tehlikelere yol açan pirelerin, en iyi atlayış ivmesine sahip ayakları vardır. Böylelikle de çok iyi bir şekilde saklanabilir ve koyu renginden dolayı da onları görmemiz oldukça zorlaşır.
  • İnsanlar arasında kan yoluyla bulaşan hastalıklara neden olan bu haşerenin çok büyük cilt ve deri hastalıklarına da yol açtığı görülmektedir.
  • Pirelerden kurtulmak için evcil hayvanlarınızın temizliğine önem vermeli, evinizi sık sık süpürmeli ve pencerelerinize tel taktırmalısınız. Fakat en önemli korunma yöntemi tüm haşerelerle mücadele konusunda da etki eden elbette ki böcek ilaçlaması yaptırmaktır. Özellikle düzenli yapılan ilaçlama işlemleri pirelere karşı da oldukça garantilidir.

Pire Isırığı Tedavisi

Böcekler sıklıkla bizleri ısırabilen ve sokabilen, bizlere farklı farklı hastalık bulaştıran canlılardır. Hemen her böcek ısırığında yapılması gerekenler olduğu gibi asla yapmamanız gerekenler de vardır. Pire ısırıklarında ise ısırılan bölgenin mutlaka takibi yapılmalı, bölge temiz tutulmalıdır. Asla kabaran yerleri sıkmamalı, kanatmamalısınız. İltihap kapması durumunda ise derhal bir hekime göstermelisiniz. İyileşme sürecine yardımcı olması açısından eczanelerde kullanılan pek çok kremi, doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz.

Çekmeköy Böcek İlaçlama şirketi olarak sizlere pire ilaçlama ve tüm haşere ilaçlama işlemlerinde daima en profesyonel sonuçları en hızlı şekilde ve en ekonomik fiyatlarda sunmaktayız. Bizlere 7/24 bir hizmet anlayışı ile çağrı merkezlerimizden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir