Home İlaçlamaPire Nasıl Yok Edilir ?
Pire Nasıl Yok Edilir ?

Pire Nasıl Yok Edilir ?

İlaçlama firmamıza en çok şikayet gelen haşere türlerinden biri de pirelerdir. Pireler hemen her yerde olabilen, oldukça küçük bir böcek türü olmasına karşın, sağlığımız üzerinde fazlasıyla büyük zararlara yol açarlar. Hemen her evde, bahçede hatta arabada bile pire şikayeti olabilmektedir.

Pirelerin Özellikleri

  • Pireler dış parazitlerdir ve insanların, hayvanların, kuşların kanlarını emerek beslenir.
  • Genelde koyu renkli, boyları 1-3 milimetre arasındadır ve kanatsız haşeredir. Kanatları olmasa da zıplayabilme özelliğine sahiptirler. Bu nedenle onları görmek veya yakalamak oldukça zordur.
  • Kanla beslenen bu haşereler, bizlere kan yoluyla geçebilecek pek çok hastalığı da bulaştırabilirler.
  • Ayrıca veba hastalığının da bizlere bulaşmasına neden olurlar. Avrupa’da yüzyıllar önce gerçekleşen ölümlerin pek çoğunda pirelerin yaydığı hastalıklar olduğu kanıtlanmıştır.
  • Evcil hayvanlarınız varsa, eviniz bahçe veya yeşil alanlara yakınsa pire şikayetleriniz sürekli tekrarlanmaktadır. Zararlı etkileri de göz önünde bulundurulduğunda pirelerden en hızlı şekilde kurtulmak gerekir. Ayrıca pireler halıların arasında, koltuk döşemelerinin arasında, saksıların dibinde, kıyafetlerinizde, dolapların arasında çok iyi gizlendikleri için kendi başımıza pire ile mücadele vermemiz yetersiz ve imkansızdır. Peki pire nasıl yok edilir ?

Evde birkaç basit önlem alsanız da bu önlemler kesin çözüm değildir. Mutlaka iyi bir ilaçlama firmasından yardım almalısınız. Böcek ilaçlama şirketleri içinde Çekmeköy Böcek İlaçlama firması olarak sizlere her zaman en kaliteli ilaçlarla en modern yöntemleri sunan firmamız, tüm pire şikayetlerinize de en garantili yöntemlerle pire ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Firmamızın çağrı merkezleri daima hizmetinizdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir