Home İlaçlamaSırapınar Böcek İlaçlama
Sırapınar Böcek İlaçlama

Sırapınar Böcek İlaçlama

Sırapınar, Çekmeköy’de yer alan şehrin ortasındaki güzide köylerimizden biridir.  Her köy ve bahçe yerleşkesinde olduğu gibi bu güzel yerde de böcek ve haşerelere çok sık rastlanmakta ve insanların yaşam alanları tehdit altında kalmaktadır. Çekmeköy Sırapınar böcek ilaçlama işinde uzman kadromuz ve yılların verdiği tecrübe ile yalnızca evlerinizi değil bahçelerinizi de haşerelerden arındırıyoruz.

Sırapınar Böcek İlaçlama Neden Gerekli?

Ağaçlık alanlarda ve köylerde yaşayan böcek ve haşerelerin beslenme ve barınma imkanı daha yüksek olduğu için şehirdekilere oranla daha çeşitli ve daha dirençli böcek türleriyle karşılaşıyoruz. Bu sebeple altı aylık düzenli periyotlarla ev ve çevresinin bu zararlı haşerelerden temizlenmesi çok önemlidir. Sırapınar böcek ilaçlama bu yüzden gereklidir.

Haşerelerin zararları: 

  • Haşereler insan sağlığı üzerinde ciddi olumsuz etkilere sebep olmaktadır. Akrep, yılan, fare, çıyan gibi haşerelerin ısırığı ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir.
  • Mikrobik alanlarda üreyen bakteriler ise ısırmalarına gerek kalmadan insanlara çeşitli zararlar vermektedir. Gıda ve insanların kullandığı eşyalara temas eden böcekler üzerindeki zararlı mikroorganizmaları bırakarak dolaştıkları yerleri kirletir. Bu durum çeşitli alerjik reaksiyonlara sebep olmaktadır. Astım, bronşit, nefes darlığı gibi solunum sistemine zarar veren etkilerin yanında egzama gibi deri hastalıklarına, ve hatta körlük gibi durumlara yol açabilirler.
  • Bunun dışında, evcil hayvanlara ve ahır hayvanlarına da çeşitli hastalıklar bulaştıran haşereler; hasat yapmayı beklediğiniz sırada ekinlerinizi, meyve ve sebzelerinizi tahrip edebilirler.

Haşerelerden Nasıl Kurtulurum?

Fare gibi haşereler gerek ebatı sayesinde, gerekse arkasında bıraktığı izler sebebiyle çabucak tespit edilebiliyor. Fakat gözle görülmesi zor olan kene, pire, toz böceği gibi haşereler kolay tespit edilememekte ve çok ciddi hastalıklara sebep olmaktadır. 7 gün 24 saat arayarak bilgi alabileceğiniz iletişim hattımız ve profesyonel uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz. Sırapınar Çekmeköy böcek ilaçlama ekibi olarak, öncelikle şikayetçi olduğunuz haşere türünü, miktarını ve yayılma hızını tespit ediyoruz. Daha sonra yayılma yeri ve gizlendikleri yuvaları bulduktan sonra, gerekli işlem türü ve doğru ilaç seçimini yaparak işleme başlıyoruz.  İlaçlama sırasında açıkta gıda ve mutfak eşyaları bırakmamak dışında bir önlem almanız gerekmemektedir. İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olup insan ve hayvan sağlığına hiçbir zararı bulunmamaktadır. Haşere ilaçlama konusunda aklınızda oluşan sorular için 7/24 dilediğiniz zaman bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir