Home İlaçlamaÜmraniye Akrep İlaçlama
Ümraniye Akrep İlaçlama

Ümraniye Akrep İlaçlama

Akrep, haşere türleri içinde en ürkütücü ve en tehlikeli zararlılardan biridir. Evinde akrep besleyen ya da akreplere karşı sempati duyan cesur yürekli insanları saymazsak; pek çoğumuz akrep adını duyunca bile ürpeririz. Peki bu tüylerimizi diken diken eden akrepler hakkında ne biliyoruz? Düşmanı tanımadan onunla savaşılmaz, öyle değil mi? O halde, Ümraniye akrep ilaçlama olarak bugünkü öncelikli işimiz, sizleri akrepler konusunda bilinçlendirmek olacak.

Ümraniye Akrep İlaçlama

İlk olarak, akreplerin özellikleri nelerdirakrep türleri nelerdir ve ülkemizde bulunan akrep türleri hangileridir bundan bahsedelim.

  • Akrep, örümceğimsiler sınıfının scorpiones takımını oluşturur. Bu nedenle scorpion olarak da adı geçmektedir.
  • Daha çok sıcak ve kurak bölgeleri sevse de, dünyanın her yerinde yaşayabilen nadir canlılardandır.
  • Vücudu yüksek ve düşük sıcaklığa dayanıklı haldedir.
  • Işığı hiç sevmez ve çoğunlukla geceleri aktif olur.
  • Çok sayıda gözü olmasına rağmen görme yetenekleri pek iyi değildir.
  • Ayakları üzerinde radar benzeri duyu alıcıları mevcuttur ve bu yapı sayesinde kurbanlarının yönünü tespit ederek saldırıya geçerler.
  • Dişi akrebin sırt kısmında döllenme gerçekleşir. Yumurtaları sırtında taşıyan dişi akrep, yavrular geliştiğinde sırt kapakçığını açar ve yavruları dışarı iter. Başta beyaz renkte dünyaya gelen akrep yavruları; burada 20-25 gün sonra kabuk değiştirmek üzere bekler ve hiçbir yiyecek yemeden annelerinin vücut enerjisiyle beslenir.
  • Akrep, herhangi bir uzvu koptuğunda zorluk çekmeden yenisini çıkaracak özelliğe sahiptir.
  • Çiftleşme sonrası dişi akrep, erkek olanı yeme eğilimi gösterir.
  • Radyasyona karşı çok ciddi bir direnç gösterirler.

Akrep Türleri

Türkiye’de görülen akrep türleri arasında; sarı akrep, kara akrep ve Mardin akrebi gibi son derece zehirli ve tehlikeli türler çoğunlukla Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu çevresinde görülür. Bu bölgenin halkı ciddi bir tehlike

altında olmakla birlikte, akrep sokması sonucu zehirlenme vakalarına oldukça fazla rastlanır. Önlem olarak halk amatörce uygulamalara başvursa da, akrepten korunma yolları profesyonel bir ilaçlama yapılmadığı sürece yeterli olmayacaktır. Ümraniye akrep ilaçlama firmasının tespitine göre; orman arazilerinde görülen akrepler, genellikle az zehirli akrep türleri sınıfına girse de ölümcül sonuçlara götürebilecek güçtedir. Şehirlerde görülen ve evlere giren akrepler ise, yukarıda saydığımız akrepler kadar yoğun bir zehre sahip değildir ancak sağlığa ciddi zararlar verebilmektedir. Bu nedenle, ev ve iş yerlerinizde akrep görmeniz durumunda vakit kaybetmeden size en yakın Ümraniye akrep ilaçlama firmasıyla irtibata geçmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir